Hareide om Tronds landslagsdebut:
Postet av Lyngen/Karnes IL den 19. Nov 2008
- Olsen var frisk
Trond Olsen fikk 80 minutter i Norges kamp mot Ukraina. Trond fikk starte på venstrekanten, og i en ellers smått begredelig landskamp, var Trond absolutt ett av lyspunktene.
Han var frampå med innlegg og småraid med jevne mellomrom og hadde faktisk også en sjanse til å score i første omgang. Olsen ble tatt av etter 80 minutter, og da var det ikke grunnet dårlig innsats. Tvert imot, ifølge landslagstrener Åge Hareide.
- Olsen var frisk i dag. Han løp mye og ble sliten på slutten, sa Åge Hareide til Viasat 4 etter kampen.
Norge tapte kampen fortjent 1-0 etter at Ukraina fikk en lettkjøpt straffe. Hjemmelaget hadde dog en rekke store sjanser, og hadde den norske keeperen bare vært litt mindre på hugget enn det Jon Knudsen var i denne kampen, hadde Norge tapte med større sifre.
L/K gratulerer Trond med sin første A-landslagskamp. Selv om det ble tap i dag, så tipper vi at Trond får flere sjanser blant Norges ypperste.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Lyngen/Karnes IL

Bjørn Olsen ferdig - Løvland tar over
30.06.2025

Sápmi-guttene klare for semifinale
29.06.2025

Mareritt på Tønsnes
25.06.2025

Trasig start på gress-sesongen
22.06.2025

Solid andre omgang mot Fløya
16.06.2025

Tap for topplaget
08.06.2025